Podcast

podcasty, rozhovory a další mediální výstupy

Green Deal je skvělý v tom, že ukázal, jak je evropská politika blízko, říká Ondřej Krutílek

Sám o sobě říká, že je analytik evropské legislativy. Jak se ale kluk z Mořkova dostal až do Bruselu? O svém profesním i soukromém životě promluvil Ondřej Krutílek (ODS), pětka kandidátky SPOLU do europarlamentu, v 17. díle Pravýho podcastu.

„Nebavila mě politologie ani mezinárodní vztahy, se kterými jsem začal, nakonec jsem skončil u evropských studií, protože jak jsem kluk z vesnice, tak potřebuju, aby to, co dělám, mělo praktický rozměr,“ vypráví Krutílek, jak se dostal k evropské legislativě. „Lidé si o mně myslí, že jsem blázen a že mě baví číst tu legislativu, ale mě vážně baví ta možnost být u toho a přenášet ty věci z Bruselu do Česka,“ vysvětluje svou volbu zaměření.

Již během studia jako pomocná vědecká síla pomáhal s 1. vydáním knihy „Evropská unie“ od Petra Fialy a Markéty Pítrové. „Když se ta kniha v roce 2003 křtila, tak jsem se s Petrem Fialou poznal osobně,“ vzpomíná Krutílek. Členem ODS je pak od roku 2019. „Byl jsem loajální, aniž bych byl členem. Spolupracoval jsem s europoslanci z ODS v průběhu let a říkal jsem si, že být tím členem dává smysl, až když budu schopen to členství skutečně naplnit,“ komentuje analytik. „Já buď věci dělám pořádně, anebo vůbec.“
Na dotaz, proč volit právě jeho, Krutílek odpovídá: „Evropská politika není pro idealisty, ani pro hlupáky, kteří tvrdí, že všechno zruší. Já si myslím, že rozumím evropské politice a jsem schopen komunikovat jak s lidmi v Bruselu, tak v Čechách, a hlavně jsem pořád nohama na zemi.“

Jak hodnotí končící europarlament? Změní se po volbách vládnoucí koalice? Jaká bude role frakce Evropských konzervativců a reformistů? Co ho nejvíce překvapilo během kampaně? Ale i jak tráví svůj volný čas? A preferuje Xbox, nebo PlayStation? Poslechněte si 17. díl Pravýho podcastu s Ondřejem Krutílkem!

Podcast vzniká ve spolupráci s Pravým břehem – Institutem Petra Fialy a Institutem pro demokratickou společnost.
další příspěvky